Πόρος ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ: ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΠΟΡΟΥ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2017

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ: ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΠΟΡΟΥ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2017

Posted by porosplus.gr on 2017-09-05 21:56:34


Παραθέτουμε το δελτίο τύπου σχετικά με τις επιτυχίες των μαθητών της Γ’ τάξης του Ενιαίου Λυκείου Πόρου σε σχολές της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης.



Δελτίο Τύπου Πόρος 4.9.2017

Σημαντικές επιτυχίες από τους μαθητές του Λυκείου Πόρου στις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2017


Σημαντικές επιτυχίες σημείωσαν οι μαθητές της Γ’ τάξης του Ενιαίου Λυκείου Πόρου στις φετινές Πανελλαδικές εξετάσεις, λαμβάνοντας υψηλές βαθμολογίες και πετυχαίνοντας την εισαγωγή τους σε σημαντικές Ανώτατες και Ανώτερες Σχολές. Ο Δήμαρχος και το Δημοτικό Συμβούλιο του Δήμου Πόρου συγχαίρουν όλους τους μαθητές για την αξιέπαινη προσπάθειά τους, καθώς και τους καθηγητές και γονείς τους για την καθοδήγηση και την υποστήριξη που τους παρείχαν, και τους εύχονται καλή σταδιοδρομία. Ακολουθούν οι Σχολές στις οποίες εισάγονται οι μαθητές του Λυκείου Πόρου, οι οποίοι θα βραβευτούν από τον Δήμο στην καθιερωμένη δεξίωση μετά την παρέλαση της 28ης Οκτωβρίου:

• ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – Οικονομικών Επιστημών (Αθήνα)
• ΒΑΪΑΝΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ – Πολιτικής Επιστήμης & Δημόσιας Διοίκησης (Αθήνα)
• ΒΟΛΙΩΤΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ-ΝΙΚΟΛΑΟΣ – Πολιτικών Μηχανικών (Αθήνα)
• ΓΚΥΛΙ ΈΛΕΝΑ – Φυσικής (Πάτρα)
• ΔΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ – Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών (Αθήνα)
• ΔΕΚΟΥΛΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ – Ιστορίας (Κέρκυρα)
• ΔΡΟΣΙΝΟΥ ΜΑΡΙΝΑ – Μηχανολόγων & Αεροναυπηγών Μηχανικών (Πάτρα)
• ΖΕΝΤΕΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ – Διοίκησης Επιχειρήσεων (Χίος)
• ΖΩΤΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ – Ψηφιακών Συστημάτων (Πειραιάς)
• ΚΟΥΓΙΟΥΡΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ – Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής (Καλαμάτα)
• ΚΡΗΤΙΚΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ – Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης (Πάτρα)
• ΛΑΓΟΥΒΑΡΔΟΥ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ – Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης (Φλώρινα)
• ΛΑΓΟΥΒΑΡΔΟΥ ΜΑΡΙΑ – Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών (Φλώρινα)
• ΛΙΩΣΗ ΠΕΛΑΓΙΑ – Ιστορίας & Αρχαιολογίας (Αθήνα)
• ΜΠΙΣΤΙΝΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ – Νομικής (Αθήνα)
• ΜΩΥΣΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΗ – Φιλοσοφίας-Παιδαγωγικής & Ψυχολογίας (Αθήνα)
• ΠΑΠΑΖΑΧΑΡΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ-ΙΟΛΗ – Διοίκησης Επιχειρήσεων (Αγ. Νικόλαος)
• ΠΑΠΑΘΥΜΙΟΠΟΥΛΟΣ ΘΩΜΑΣ – Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών (Αθήνα)
• ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ – Χημικών Μηχανικών (Αθήνα)
• ΠΟΥΛΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ – Νομικής (Αθήνα)
• ΡΑΝΤΗ ΛΑΜΠΡΙΝΗ – Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης (Αθήνα)
• ΣΟΥΛΙΩΤΗΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ – Χημείας (Αθήνα)
• ΤΖΕΛΕΠΗΣ ΠΑΥΛΟΣ – Ιστορίας & Αρχαιολογίας (Αθήνα)
• ΤΣΑΤΣΑΡΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ – Μαθηματικών (Αθήνα)
• ΦΩΚΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ – Χημικών Μηχανικών (Αθήνα)


Comment Form is loading comments...